IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 22.10.2018 || Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |  Расте добивката на „ПепсиКо“   |  „Нестле“ е заинтересиран да купи бренд за минерална вода  |  Германските трговци продаваат преку интернет   |  Нов „Стокомак“ во Тетово  |  Експресна услуга на нова локација во Струга  |   Увозот на храна расте побрзо од извозот   |  Во септември пад на светските цени на храната   |  „Фуд стар“ ќе извезува пилешко месо во Кина   |   ||
   

Вести - Македонија

Страница 2/189    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

28.09.2018
Повеќе од 600 оператори со органски производи ќе бидат впишани во новиот Регистар што го изготви Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

27.09.2018
„Веро“ и „Пивара Скопје“ оваа недела нудат бесплатно пивско уживање и добра забава во маркетот на Веро во Веро центарот во Скопје.

27.09.2018
Околу 150.000 тони јаболко се очекуваат од годинашниов род на преспанското јаболко, рече Живко Гошаревски, градоначалник на општина Ресен, на почетокот на бербата што традиционално почнува на верскиот празник Крстовден.

25.09.2018
Винарската визба „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ се закитија со уште еден златен и два сребрени медали на годинешното јубилеjно 15 - то издание на светски реномираниот вински натпревар во Австрија – Austria Wine Challenge, кој се одржа во Виена.

21.09.2018
Голема забава со концерт на Петко и неговиот бенд „Пет плус“, хитовите на хорот „Поточиња“, акробати и многу други изненадувања, ги очекуваат децата и нивните родители во сабота (22 септември) кај новото детско игралиште на паркингот пред Веро Тафталиџе во Скопје.

21.09.2018
„Веро“ трајно ги намали цените на 650 основни производи кои ја сочинуваат секојдневната потрошувачка кошничка на граѓаните.

20.09.2018
Кроасаните 4U на фабриката „Жито Пром“ од Гевгелија добија интернационален сертификат IFS (International Featured Standard) со кој се гарантира врвен квалитет и безбедност на храната.

19.09.2018
Македонија со Национален штанд се претставува на најголемиот прехрамбен саем во Југоисточна Европа „МИР ПИТАНИЕ 2018“ (WORLD FOOD 2018), кој се одржува од 17-ти до 20-ти септември во Москва.

18.09.2018
Општина Сарај доби место за рекреација и за дружење - нова „Coca Cola Активна зона“, донација од „Пивара Скопје“ и компанијата Coca - Cola.

18.09.2018
Оризот од Кочанско не е генетски модифициран, покажаа суперанализите направени во германската лабораторија „Еурофинс ХОС Тестинга“ во Софија.


Страница 2/189    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 
 
 
 
back to top