IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 15.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Вести - Македонија

Страница 2/189    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

05.10.2018
Од средината на септември продажната мрежа на „Стокомак“ е побогата за уште еден нов маркет, лоциран на улицата 29 Ноември во Тетово.

05.10.2018
„Рамстор“ – Македонија денес го реотвори струшкиот маркет од форматот „Рамстор експрес“.

03.10.2018
Почна изградбата на новиот дистрибутивен центар на „Прилепска пиварница“ во Идризово, инвестиција вредна 3,5 милиони евра.

01.10.2018
Акцизата на пивото да се намали од четири на три денари за литар алкохолен степен и наместо 32,5 да изнесува 24,4 евра.

01.10.2018
Компанијата „УКА Комерц“ ја доби наградата 2018 Visitor choice Award for BEST Booth во избор на посетителите на меѓународниот саем за халал индустрија кој се одржа во Сараево.

01.10.2018
На улицата Никола Вапцаров, бр. 9-1/1 на плоштадот Македонија во август беше отворена продавницата „Чеза комерц“.

28.09.2018
Повеќе од 600 оператори со органски производи ќе бидат впишани во новиот Регистар што го изготви Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

27.09.2018
„Веро“ и „Пивара Скопје“ оваа недела нудат бесплатно пивско уживање и добра забава во маркетот на Веро во Веро центарот во Скопје.

27.09.2018
Околу 150.000 тони јаболко се очекуваат од годинашниов род на преспанското јаболко, рече Живко Гошаревски, градоначалник на општина Ресен, на почетокот на бербата што традиционално почнува на верскиот празник Крстовден.

25.09.2018
Винарската визба „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ се закитија со уште еден златен и два сребрени медали на годинешното јубилеjно 15 - то издание на светски реномираниот вински натпревар во Австрија – Austria Wine Challenge, кој се одржа во Виена.


Страница 2/189    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 
 
 
 
back to top