IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 22.10.2018 || Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |  Расте добивката на „ПепсиКо“   |  „Нестле“ е заинтересиран да купи бренд за минерална вода  |  Германските трговци продаваат преку интернет   |  Нов „Стокомак“ во Тетово  |  Експресна услуга на нова локација во Струга  |   Увозот на храна расте побрзо од извозот   |  Во септември пад на светските цени на храната   |  „Фуд стар“ ќе извезува пилешко месо во Кина   |   ||
   

Вести - Македонија

Страница 10/189    | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

01.06.2018
Прометот во трговијата на мало, во април годинава во споредба со истиот месец лани бележи зголемување во групата трговија на мало со храна, пијалаци и тутун номинално за 11%, а реално за 7,5%.

01.06.2018
Вработените во „Империал тобако ТКС“ ги бојадисаа сите справи за вежбање на три локации на кејот на Вардар во Скопје.

30.05.2018
И годинава, претставници на магазинот InStore присуствуваат на најголемиот саем на приватни трговски марки ПЛМА во Амстердам, каде изложуваат шест македонски компании: „Линкер груп“, „Лион“, „Магрони“, „СМС груп“, „Виа пром“ и „Виталиа“.

30.05.2018
Еден платинест, пет сребрени и дванаесет бронзени медали освоија македонските вина на годинашниот светски вински натпревар Decanter World Wine Awards 2018 што се одржа деновиве во Лондон, Велика Британија.

29.05.2018
Минатиот понеделник беше отворен „Вајн & чоколејт“ (Wine & Chocolate), првиот ко-брендиран салон на „Европа“ и „Сковин“.

28.05.2018
Околу 8.400 ученици од 112 основни училишта во 17 општини и градови годинава се стекнаа со дополнително практично знаење од областа на здравјето и безбедноста.

22.05.2018
Hina products годинава освои 4 големи златни медали за производите: домашен ајвар, лутеница, ајвар благ и ѓувеч, на Интернационалниот земјоделски саем во Нови Сад.

21.05.2018
Скопско нефилтрирано е новиот производ на „Пивара Скопје“ како ново надоврзување на Скопско, еден од водечките пивски брендови во Македонија.

21.05.2018
Претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, учествуваше на 13. Меѓународен симпозиум за корпоративно управување, на тема „Дигитална економија – двигател на економскиот пораст“, кој се одржа од 16 до 18 мај во БиХ.

21.05.2018
Вината на „Тиквеш“ освоија 15 награди на Меѓународниот вински натпревар „International Wine Challenge“ (IWC) што се одржа деновиве по 35-ти пат во Лондон, Велика Британија.


Страница 10/189    | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
 
 
 
 
back to top