IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 15.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Вести - Македонија

Страница 10/189    | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

13.06.2018
Како дел од проектот „Социјална инклузија преку технологија“ (СИТ) „Тинекс“ овозможи обука на две лица со попреченост, а на две лица работа во маркетите.

12.06.2018
По кампањата на глобалната платформа „Кикстартер“ на крајот од минатата година, тимот на Tip of the Week® изминативе месеци интензивно работеше на интернационалното издание на Tip of the Week® на англиски јазик.

11.06.2018
Регионалниот директор за човечки ресурси во „Атлантик група“ Елизабета Мирчевска се закити со наградата најдобар менаџер за човечки ресурси за 2017 година.

06.06.2018
На 19 јуни ќе се оддржи четвртата конференција за семејни бизниси, под наслов „Најголемиот предизвик на семејниот бизнис“.

05.06.2018
„Бимилк“ го одбележа Светскиот ден на млекото со настанот „Денот на фармери рекордери“ каде беа доделени награди за најуспешните кооперанти на млекарницата за 2017 година, во повеќе категории.

04.06.2018
Претседателот на управниот одбор на ВВ „Тиквеш“ и член на инвестициската група М6 - Светозар Јаневски е добитник на годинешната награда за личност на годината во Југоисточна Европа - SEE Persoinality 2018.

01.06.2018
Прометот во трговијата на мало, во април годинава во споредба со истиот месец лани бележи зголемување во групата трговија на мало со храна, пијалаци и тутун номинално за 11%, а реално за 7,5%.

01.06.2018
Вработените во „Империал тобако ТКС“ ги бојадисаа сите справи за вежбање на три локации на кејот на Вардар во Скопје.

30.05.2018
И годинава, претставници на магазинот InStore присуствуваат на најголемиот саем на приватни трговски марки ПЛМА во Амстердам, каде изложуваат шест македонски компании: „Линкер груп“, „Лион“, „Магрони“, „СМС груп“, „Виа пром“ и „Виталиа“.

30.05.2018
Еден платинест, пет сребрени и дванаесет бронзени медали освоија македонските вина на годинашниот светски вински натпревар Decanter World Wine Awards 2018 што се одржа деновиве во Лондон, Велика Британија.


Страница 10/189    | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
 
 
 
 
back to top