IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 16.10.2018 || „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |  Расте добивката на „ПепсиКо“   |  „Нестле“ е заинтересиран да купи бренд за минерална вода  |  Германските трговци продаваат преку интернет   |  Нов „Стокомак“ во Тетово  |  Експресна услуга на нова локација во Струга  |   Увозот на храна расте побрзо од извозот   |  Во септември пад на светските цени на храната   |  „Фуд стар“ ќе извезува пилешко месо во Кина   |  „Цедевита“ доби концесија за вода   |   ||
   

Вести - Македонија

Страница 1/189    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

09.10.2018
До крајот на годинава 46 домашни компании ќе добијат сертификат „фер со потрошувачот“ како вид гаранција дека постапуваат чесно со купувачите или корисниците на нивните услуги, дека нудат производи соодветни на цената, ги решаваат поплаките или евентуалните забелешки спогодбено, со договор, и секогаш се подготвени да излезат во пресрет.

08.10.2018
Во Битола викендов беше поставена 14-тата „Coca-Cola Активна зона“ од големиот проект на „Пивара Скопје“ и „Coca-Cola“ кој се реализира веќе трета година по ред.

08.10.2018
Трошоците на животот во септември 2018 година, во однос на претходниот месец,бележат намалување за 0,1 отсто, а цените на мало за 0,7 проценти.

05.10.2018
Од средината на септември продажната мрежа на „Стокомак“ е побогата за уште еден нов маркет, лоциран на улицата 29 Ноември во Тетово.

05.10.2018
„Рамстор“ – Македонија денес го реотвори струшкиот маркет од форматот „Рамстор експрес“.

03.10.2018
Почна изградбата на новиот дистрибутивен центар на „Прилепска пиварница“ во Идризово, инвестиција вредна 3,5 милиони евра.

01.10.2018
Акцизата на пивото да се намали од четири на три денари за литар алкохолен степен и наместо 32,5 да изнесува 24,4 евра.

01.10.2018
Компанијата „УКА Комерц“ ја доби наградата 2018 Visitor choice Award for BEST Booth во избор на посетителите на меѓународниот саем за халал индустрија кој се одржа во Сараево.

01.10.2018
На улицата Никола Вапцаров, бр. 9-1/1 на плоштадот Македонија во август беше отворена продавницата „Чеза комерц“.

28.09.2018
Повеќе од 600 оператори со органски производи ќе бидат впишани во новиот Регистар што го изготви Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.


Страница 1/189    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 
 
 
 
back to top