Hashtag: 'маркети'
Свет

„Шпар“ влегува во Косово

12 јул 2019
Плановите се да се отворат уште три нови маркети во Косово до крајот на 2019 година и уште седум во текот на 2020 година
Регион

Турски бизнисмен купи четири трговски центри на „Туш“

05 јул 2019
Јилдрим е сопственик на компанијата „Хеликс Проп“, која пак, е еден од партнерите во фондот „Елементс Капитал Партнерс“
Свет

Групацијата „Казино“ продаде осум маркети за 39 милиони евра

04 јул 2019
Од компанијата изјавија дека продажбата на другите објекти „оди според планот“
Свет

„Карфур“ заминува од кинескиот пазар

25 јун 2019
Купувач е компанијата „Сунинг“, со договор вреден 1,4 милијарди евра
Свет

„Волмарт“ користи вештачка интелигенција за да спречи кражби

25 јун 2019
Синџирот ја инсталира оваа технологија во повеќе од 1.000 продавници
Локално

Климент Србиноски, „Тамаро“: Свежина во малопродажбата

21 јун 2019
Од разговорот со Климент Србиноски, генерален менаџер на трговскиот синџир „Тамаро“, веднаш се забележуваат амбициозноста и желбата...
Свет

„Лидл“ ќе отвори 40 маркети во Лондон

17 јун 2019
Инвестицијата вклучува и отворање нова централна канцеларија во југозападниот дел на Лондон, како и дистрибуциски центар во близина на...
Свет

„Амазон“ ќе продава свежа храна во Јапонија

03 јун 2019
Ова е прва соработка на „Амазон“ со јапонски синџир супермаркети
Свет

Германски „Алди“ го отвора првиот маркет во Кина

31 мај 2019
Бизнис списанието „Менаџер магазин“ пренесе дека „Алди“ во почетокот планира да отвори најмалку 10 маркети, а во следните години да...
Свет

„Лидл“ интензивно се шири на пазарот во САД

27 мај 2019
Синџирот маркети ќе ја достигне бројката од 100 продавници на територијата на САД
Регион

„Лидл“ ќе ги наградува купувачите кои ќе учествуваат во онлајн анкета

10 апр 2019
Секој месец по тројца најсреќни ќе бидат наградени со подарок - картички од 500, 200 и 100 куни
Македонија

Нов маркет на „Рептил“ кај Зелен пазар

29 мар 2019
Маркетот е лоциран на улица ул.11-ти Октомври бр.16А, во центарот на Скопје
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 23 | следни