IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 21.09.2018 || Кроасаните 4U добија интернационален сертификат   |  „Метро“ најави продажба на хипермаркетите „Реал“  |  Македонија со национален штанд на најголемиот прехранбен самит во ЈИЕ   |  „Фонтера“ првпат работи со загуби   |  Сарај доби „Coca-Cola Aктивна зона“   |  Кочанскиот ориз не е со ГМО   |  „Витаминка“ изложува на саемот Worldfood Москва 2018   |  „Бовин“ прослави две децении постоење   |  „Бимилк“ му даде нов лик на Тумбе Кафе во Битола   |  „Лесковачка скара“ само со дозвола   |  „Бучен Козјак“ се редизајнираше – производите со нови дизајни веќе се на полица  |  Пивото ќе поскапи од 2019 година  |  Нова мобилна апликација на „Рамстор“   |  За три месеци одземени половина тон лажен мед   |  Нема потврда од науката дека ГМО се штетни   |  Расте извозот на српските кекси и вафли   |  „Витаминка“ кечапот во нова подобрена амбалажа   |  Еко -акција на „Пивара Скопје“, „Пакомак“ и Холандска амбасада   |  „Крофните од Хром“ станаа трговска марка   |  Хрватска ќе избира „најдобар производ на годината“ за 2019-та  |   ||
   
 
Македонија , 20.09.2018
 
Кроасаните 4U на фабриката „Жито Пром“ од Гевгелија добија интернационален сертификат IFS (International Featured Standard) со кој се гарантира врвен квалитет и безбедност на храната.
 
Свет , 19.09.2018
 
Германскиот малопродажен синџир „Метро“ објави дека ќе го продава синџирот хипермаркети „Реал“ и ќе се фокусира на големопродажбата.
 
Македонија , 19.09.2018
 
Македонија со Национален штанд се претставува на најголемиот прехрамбен саем во Југоисточна Европа „МИР ПИТАНИЕ 2018“ (WORLD FOOD 2018), кој се одржува од 17-ти до 20-ти септември во Москва.
 
Свет , 19.09.2018
 
Новозеландска „Фонтера“, најголем извозник на млечни производи во светот, ја објави својата прва годишна загуба во историјата на фирмата, поради зголемени трошоци и значителни еднократни ставки.
 
Македонија , 18.09.2018
 
Општина Сарај доби место за рекреација и за дружење - нова „Coca Cola Активна зона“, донација од „Пивара Скопје“ и компанијата Coca - Cola.
 
Македонија , 18.09.2018
 
Оризот од Кочанско не е генетски модифициран, покажаа суперанализите направени во германската лабораторија „Еурофинс ХОС Тестинга“ во Софија.
 
Македонија , 18.09.2018
 
Прилепска „Витаминка“ го изложува целокупниот свој производствен асортиман на најголемата специјализирана саемска манифестација за прехранбена индустрија Worldfood Москва 2018, што се одржува од 17-ти до 20 –ти септември.
In Store novi broj
Македонија
Тираж: 4.000 Примероци
 
Promocije
Погледнете ги сите производи и впишете го својот новитет


 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
back to top