IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 24.01.2018 || „Амазон“ ги објави 20 потенцијални локации за новото седиште  |  „Теско“ затвора 1.700 менаџерски работни места  |  Мрежата на „Профи“ достигна 700 објекти  |  „АЦ фуд“ го купува последниот дел од имотот на „Агрокомерц“  |  „Шпар“ - Словенија ја претстави онлајн-продавницата  |  Отворен е првиот „Амазон гоу“ за потрошувачите  |  Промоција на Fuzetea, бренд достапен и на македонскиот пазар  |  Нов „Алди-М плус“ во Гевгелија  |   „Бивода“ планира извоз во Македонија и во Грција  |  Престижен орден од Финска за Светозар Јаневски  |  „Мигрос“ останува лидер, најголем скок во интернет-каналот  |  „Биедронка“ станува сè посилна  |  „Тривит“ ги презеде постројките на пекарницата „Алимпије“  |  „Плодине“ го отворија 81. продажен центар   |  „Гомекс“ планира отворање на 30 продавници  |  „Бел фуд груп“ го презема „Хугли“  |  „Фереро“ го купува американскиот кондиторски сегмент на „Нестле“  |  „Маркс & Спенсер“ го продаде бизнисот во Хонг Конг  |  „Лакталис“ повлекува 12 милиони пакувања млеко за бебиња  |  „Атлантик група“ ја презема дистрибуцијата на „Марс“  |   ||
   

Ин трговец: „Рептил“

14.02.2013
Лична карта:
- 6 маркети во Скопје
- Над 100 вработени
Визија: Маркети со најдобрата услуга во градот!
Слоган: „Пазарете со срце и задоволство"
Опслужуваме: 6.000 потрошувачи дневно
Број на членови во „Рептил клуб": 8.000
 Дејности:
-Големопродажба во јавен и приватен сектор
-Достава на производи до компании
 
 
Историја

Маркетите „Рептил" постојат 16 години и бележат континуиран пораст и економски успех од своето основање. Компанијата е основана врз темелите на поранешните самопослуги „Центро" преку модернизирање на нивните простории и вработување на дел од нивниот искусен персонал. Ова овозможува да се истакне како единствен синџир на маркети во градот што ја продолжува традицијата и гарантира топла и искрена услуга за секој потрошувач.

Нашата услуга е нешто со кое најмногу се гордееме и ветуваме дека нашите потрошувачи ќе излезат задоволни при секое нивно пазарување. Оттука произлезе и нашиот слоган што гласи: „Пазарете со срце и задоволство".

Нашата компанија располага со шест маркети со средна големина и тие се распоредени во пет различни населби во главниот град: Центар, Црниче, Кисела Вода, Аеродром и Карпош.

Во потрага по целосното задоволство на нашите потрошувачи, наша втора компаниска одлика е големиот и квалитетен асортиман на производи, чијашто густина по квадратен метар е над просекот карактеристичен за пазарот. Најпродаванa меѓу производите во нашите маркети е свежата храна.
 
Прочитајте повеќе во печатеното и електронското издание на InStore бр.4


 
 
 
 
back to top